اخبار

برگزاری دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان جوان‌ترین استان کشور است این مطلب را آقای جمشیدنژاد معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بیان کرد.

وی افزود: «اهتمام دولت برای رفع مشکلات جوانان به حدی است که رییس جمهور طی دو مرحله سفر به این استان در سال جاری، برنامه‌های مهمی را برای اشتغال جوانان به تصویب رسانده و در دست اقدام دارد.» همچنین جمشیدنژاد انسداد مجاری بی‌سوادی، توسعه نیروی انسانی با سازوکار مناسب و به صحنه کشانده آحاد جامعه به‌عنوان سرمایه اجتماعی را از اقدامات مهم در رفع موانع عقب‌ماندگی استان دانست و طرح‌های بزرگی مانند پتروشیمی چابهار، آبیاری تحت فشار اراضی زراعی، گازرسانی، توسعه راه‌آهن و توجه ویژه به موضوع حاشیه‌نشینی را از دیگر برنامه‌های دولت در توسعه استان‌ سیستان و بلوچستان به‌عنوان یک استان کم‌برخوردار برشمرد.

در ادامه جلسه، رستمی، مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان از تاسیس کمیته فضای مجازی جوانانذیل ستاد ساماندهی امور جوانان استان‌ها خبر داد و تاکید نمود برنامه‌های این کمیته عمدتا معطوف به تولید محتوا در فضای مجازی و چرایی عدم استقبال جوانان از تولید محتوا است.

رستمی گفت: «باید در این کمیته‌ها درخصوص تولید محتوایی که نیازهای مادی و معنوی جوانان را تامین کند سیاست‌گزاری شود. یعنی علاوه‌بر اغنای جوانان در استفاده مطلوب از فضای مجازی، درآمد اقتصادی هم ایجاد نماید.»

وی در پایان افزود: «دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف جامعه جهت استفاده از این فضای مجازی داریم. درحال حاضر باوجود اینکه حدود 58درصد از ایرانی‌ها در فیسبوک عضویت دارند اما سهم کشور از تولید محتوا در فضای مجازی بسیار پایین است.

۲۸ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید