اخبار

دومین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی وحقوق شهروندان سیستان وبلوچستان برگزار شد.

دومین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی وحقوق شهروندان سیستان وبلوچستان برگزار شد.
جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان روز یکشنبه مورخ21/10/93 با حضور جانشین محترم بازرسی ستاد صیانت مرکزی(وزارت کشور) و به ریاست معاون محترم سیاسی، اجتماعی استانداری با شرکت مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

درابتدای جلسه آقای اوکاتی دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی وحقوق شهروندی استان گزارشی ازاقدامات ستاد درزمینه های برنامه های ابلاغی ستاد مرکزی وبازرسی صیانت ارائه نمودند.در ادامه جناب آقای ملازاده جانشین محترم بازرسی ستادمرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با تاکید به برنامه های ابلاغی ترویج فرهنگ عفاف وحجاب و صیانت از حقوق شهروندی عنوان نمودند کار ستاد صیانت برمبنای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اجتماعی کشور است و همه دستگاهها موظف اند در زمینه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی برنامه های ابلاغی را پیگیری کنند.

جانشین قائم مقام وزیر کشور درستاد بازرسی صیانت از حقوق شهروندی با تاکید برلزوم رعایت حقوق شهروندی ادامه داد: صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب از موضوعات استراتژیک و راهبردی نظام بوده و بی‌تفاوتی نسبت به این دو موضوع مهم ممکن است چالش‌هایی را برای نظام به دنبال داشته باشد.

جناب آقای ملازاده حضور مردم در صحنه‌ها را حمایت از نظام عنوان کرد و گفت: باید زمینه رضایت مندی و تکریم آن‌ها را در ادارات و سازمان‌ها فراهم نماییم ووظایف ستاد را به گونه‌ای پیش ببریم که خروجی آن رضایتمندی مردم باشد؛ آموزش همگانی را باید در اولویت برنامه‌ها قرار دهیم. ایشان با اشاره به اینکه فعال کردن واحدهای بازرسی و رسیدگی به تخلفات، خدمت‌رسانی مناسب، پاسخگویی به مراجعین، توسعه دولت الکترونیک از جمله موارد مهم حقوق شهروندی است که باید با هدف رضایتمندی مردم و کارکنان ادارات اجرایی شود.

در ادامه جناب آقای جمشید نژادمعاون  محترم سیاسی و اجتماعی استاندارصیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را از جمله وظایف مهم ادارات و ارگان‌های فرهنگی دانست.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: حجاب وعفاف امری است که در ایران قبل از اسلام نیز رعایت می شده ودر آثار واسناد تاریخی ملی نیز قابل مشاهده است  خوشبختانه به سبب بافت سنتی که در این منطقه حاکم است در زمینه فرهنگ عفاف و حجاب شرایط  مطلوب بوده و باید متناسب با فرهنگ ملی ما رشد پیدا کند چراکه حجاب در فرهنگ اسلامی و ملی ما ریشه دارد.

وی عنوان کرد: وقتی صیانت از حقوق شهروندی را مطرح می‌کنیم باید در تمامی زمینه‌ها به تکریم مردم پرداخته و حقوق آن‌ها را رعایت کنیم؛ امروز حضور زنان در کنار مردان در پست‌های کلان و کلیدی را شاهد هستیم که خود نشان از رفع تبعیض و احترام به حقوق شهروندی است.

ایشان با عنوان اینکه: همه جوامع به دنبال الگو هستندوما می بایست بهترین الگو را به جامعه خود ارائه دهیم؛ اگر سلامت اداری در ادارات حاکم باشد، تکریم ارباب رجوع رعایت شود واگر همه خود را خدمتگزار مردم بدانند قطعا خود یک الگوی مناسب برای ترویج این مقوله در جامعه است.

وی با بیان اینکه باید با توجه به شرایط و ابزار زمان نیازهای جامعه را بسنجیم، گفت: امروز شبکه‌های اجتماعی جای رسانه‌ها و بلندگوهای رسمی را گرفته‌اند و ما باید از ابزار و امکانات موجود در راستای اهداف نظام بهترین استفاده را داشته باشیم.
۲۲ دی ۱۳۹۳ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید